Astana wyrwała remis z Dynamem Kijów, grał Kędziora

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
W pierwszej kolejce grupy K Ligi Europy Dynamo Kijów zremisowało u siebie z FK Astana 2:2, a Stade Rennes wygrało na własnym boisku z FK Jablonec 2:1.
Spotkanie w Kijowie dostarczyło sporo emocji kibicom. Dynamo prowadziło od 11. minuty kiedy piłkę do siatki skierował Viktor Tsygankov. FK Astana po dziesięciu minutach doprowadziła do remisu po bramce Marina Anicicia.
Jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie prowadzili, a na listę strzelców wpisał się Denys Garmash. Dynamo w drugiej połowie długo utrzymywało korzystny wynik. Goście wyrównali dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry Roman Murtazayev oddał skuteczny strzał głową.
Całe spotkanie w barwach Dynama na prawej obronie rozegrał Tomasz Kędziora.
Wiele działo się również w końcówce spotkania na Roazhon Park. Stade Rennes prowadziło od 31. minuty po golu Ismaila Sarry. Goście wyrównali w drugiej połowie po bramce Michala Travnika.
Gospodarzom komplet punktów zapewnił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Hatem Ben Arfa, który wykorzystał rzut karny.
W drugiej kolejce Astana zmierzy się z Rennes, a FK Jablonec z Dynamem.