Aston Villa zagra w europejskich pucharach! Drużyna Matty'ego Casha pokonała rewelację sezonu [WIDEO]

Aston Villa dzięki znakomitej końcówce sezonu zagra w kolejnej edycji Ligi Konferencji. Podopieczni Unaia Emery'ego w 38. kolejce wygrali u siebie 2:1 z Brighton i zapewnili sobie udział w europejskich pucharach.
Jeszcze niedawno trudno było się spodziewać, że ekipa z Birmingham będzie mogła włączyć się do walki o siódme miejsce w tabeli. "The Villans" nie mieli bowiem łatwego terminarza i musieli mierzyć się z drużynami z czołówki.
W niedzielę na Villa Park zawitało Brighton, będące jedną z największych rewelacji sezonu. Już w ósmej minucie gospodarze wyszli jednak na prowadzenie - Ramsey obsłużył po lewej stronie boiska Douglasa Luiza, a ten otworzył wynik spotkania.
Niespełna kwadrans później "Mewy" mogły odpowiedzieć na to trafienie. Undav pokonał nawet wówczas Emiliano Martineza, lecz znajdował się na spalonym. Przekroczenie przepisów wyłapał VAR.
Na ripostę Aston Villi nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie przy kontrataku Ramsey minął bramkarza i wyłożył futbolówkę Watkinsowi, a temu ostatniemu pozostało jedynie dopełnienie formalności z bliska.\
Pod koniec pierwszej połowy Brighton zdołało odpowiedzieć. Tym razem bramki Undava początkowo nie uznano, lecz analiza VAR wykazała, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
W drugiej części spotkania Roberto De Zerbi dokonał kilku zmian, wprowadzając na boisko między innymi Caicedo oraz Mitomę. "Mewy" nie zdołały jednak odwrócić losów tego spotkania.
Aston Villa wygrała 2:1 i zakończyła rozgrywki Premier League na siódmym miejscu w tabeli. Dzięki temu drużynę Matty'ego Casha w przyszłym sezonie zobaczymy w Lidze Konferencji.
Maciej Pietrasik28 May 2023 · 19:26