Asysta Jakuba Piotrowskiego w Lidze Europy! Łudogorec pokonał AS Romę [WIDEO]

Jakub Piotrowski błysnął w meczu Ligi Europy. Po asyście polskiego pomocnika Łudogorec sensacyjnie wygrał 2:1 z AS Romą.
W spotkaniu od pierwszej minuty grało dwóch Polaków. W pierwszym składzie Łudogorca znalazł się Jakub Piotrowski, z kolei Jose Mourinho postawił na Nicolę Zalewskiego.
W pierwszej połowie bliżej objęcia prowadzenia byli goście z Rzymu. W 36. minucie Lorenzo Pellegrini mógł otworzyć wynik spotkania, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Łudogorca.
Kilkadziesiąt sekund później Roma przeprowadziła kolejny atak. Tym razem po strzale Gianluki Manciniego piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki.
Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować rzymianie. W 59. minucie Jakub Piotrowski oddał uderzenie, z którym poradził sobie Mile Svilar.
W 72. minucie Piotrowski zaliczył jednak kluczowe podanie przy golu na 1:0. Polak zagrał do Cauly'ego Oliveiry, który zmylił obronę Romy i trafił do siatki.
W 86. minucie rzymianie doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Eldor Shomurodov. Po chwili Nonato znów wyprowadził jednak Łudogorca na prowadzenie. Roma już nie zdołała strzelić gola na wagę punktu.
Adam Kłos08 Sep 2022 · 20:23