Asysta Macieja Rybusa w Pucharze Rosji. Lokomotiw Moskwa zameldował się w półfinale

Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe PFC Soczi 3:1 w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Rosji. Przy drugim trafieniu dla wicemistrzów kraju decydującym podaniem popisał się reprezentant Polski - Maciej Rybus.
Lewy obrońca naszej kadry rozegrał dziś pełne spotkanie, podobnie jak jego zarówno klubowy, jak i reprezentacyjny kolega - Grzegorz Krychowiak - przyczyniając się do awansu drużyny do najlepszej czwórki turnieju.
O wygranej Lokomotiwu przesądziły dwa gole drugiego najlepszego strzelca drużyny w lidze (najlepszym, z dorobkiem sześciu bramek, jest Krychowiak) - Fiodora Smołowa. Doświadczony napastnik otworzył wynik dzisiejszego meczu tuż przed przerwą, zanim podwyższył prowadzenie Lokomotiwu w drugiej połowie. Przy tym drugim trafieniu asystę zapisał na swoje konto wspomniany Rybus.
Podopieczni Marko Nikolicia mieli ułatwione zadanie, kiedy w 50. minucie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został prawy obrońca gospodarzy - Kirill Zaika. Mimo straty zawodnika ekipa z Soczi zdołała zdobyć kontaktową bramkę, kiedy na listę strzelców wpisał się Artur Jusupow. W doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustalił jednak Francois Kamano.
Do półfinału Pucharu Rosji awansował dziś również Achmat Grozny, który skromnie (1:0) zwyciężył u siebie FK Ufę. W jutrzejszych spotkaniach Dinamo Moskwa Sebastiana Szymańskiego oraz stołeczne CSKA zagrają na wyjazdach odpowiednio z: Krylją Sowietow Samara i Arsenałem Tuła.
Lokomotiw Moskwa, który wygrał komplet siedmiu meczów we wszystkich rozgrywkach od początku roku, zajmuje trzecie miejsce w tabeli rosyjskiej Priemjer Ligi. W najbliższą niedzielę drużyna Krychowiaka i Rybusa zagra na własnym stadionie z drugim w klasyfikacji lokalnym rywalem - Spartakiem.
Wojciech_Falenta 07 Apr 2021 · 20:08