Asysta Sebastiana Walukiewicza w polskim meczu w Serie A. "Rośnie świetny obrońca" [WIDEO]

Asysta Sebastiana Walukiewicza w polskim meczu w Serie A. "Rośnie świetny obrońca"  [WIDEO]
Torino przegrało z Cagliari w 4. kolejce Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 (1:2). W tym meczu asystę zanotował Sebastian Walukiewicz.
Na boisku w Turynie od pierwszej minuty zagrało dwóch reprezentantów Polski. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazł się Karol Linetty. Z kolei w ekipie gości kolejną szansę dostał Sebastian Walukiewicz.
Pierwszy kwadrans spotkania dostarczył dużych emocji. Już w 3. minucie sędzia wskazał na wapno po tym, jak bramkarz Cagliari powalił w polu karnym jednego z rywali. Andrea Belotti bez problemu zamienił jedenastkę na gola.
Goście rzucili się do odrabiania strat i szybko dopięli swego. W 12. minucie było już 1:1. Po dośrodkowaniu z prawej flanki piłka spadła pod nogi Sebastiana Walukiewicza. Polak kopnął w kierunku bramki, a futbolówkę trącił jeszcze Joao Pedro.
Walukiewicz to w tym sezonie podstawowy obrońca Cagliari. W obecnej kampanii zagrał w pełnym wymiarze czasu w trzech spotkaniach.
- Przyjemnie obserwować rozwój Walukiewicza. Rośnie świetny obrońca na włoskiej ziemi - napisał Dominik Piechota.
Piłkarze Cagliari drugą bramkę zdobyli w 19. minucie. Wówczas bierną postawę defensywy rywali wykorzystał Simeone. Z kolei po przerwie dublet skompletował Belotti i było 2:2.
Przyjezdni w 73. minucie zadali decydujący cios. Na listę strzelców wpisał się ponownie Simeone. Ostatecznie Torino przegrało 2:3 i trzy punkty trafiły na konto ekipy z Sardynii.
Daniel Makarewicz18 Oct 2020 · 15:27
Źródło: twitter/własne