Atalanta Bergamo zatrzymała Inter Mediolan. Podział punktów w hicie kolejki Serie A

Nicolo Campo / Shutterstock.com
W ostatnim niedzielnym meczu 22. kolejki Serie A Atalanta Bergamo zremisowała na własnym boisku z Interem Mediolan. Tym samym podopieczni Gian Piero Gasperiniego przerwali serię ośmiu ligowych zwycięstw z rzędu u mistrzów Włoch.
Na początku spotkania to Atalanta częściej atakowała, lecz przyniosło to jedynie kilka rzutów rożnych. Po kwadransie Inter odpowiedział rywalom za sprawą Edina Dżeko, który posłał piłkę obok bramki.
Od pierwszej minuty w Bergamo wystąpił między innymi Alexis Sanchez. Chilijczyk w pierwszej połowie miał dobrą okazję na otwarcie wyniku, lecz przegrał pojedynek z Juanem Musso.
Atalanta domagała się odgwizdania rzutu karnego, gdy Pasalić padł w "szesnastce" po starciu z Perisiciem. Arbiter był jednak nieugięty. Na przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.
W 48. minucie niewiele brakowało, aby na trybunach zapanowała wielka radość. W świetnej sytuacji znalazł się bowiem Pessina, lecz na wysokości zadania stanął Samir Handanović.
Później to Inter był jednak bliższy tego, aby zdobyć bramkę dającą zwycięstwo. Pezzella uratował sytuację po strzale Darmiana. Mylili się natomiast Dżeko oraz Calhanoglu. Szczególnie Bośniak zmarnował znakomitą sytuację.
W końcówce Atalanta znów przycisnęła. Bliski szczęścia był Pasalić, a po strzale Muriela świetnie interweniował Handanović. Finalnie nie doczekaliśmy się ani jednego gola.
Remis 0:0 zapewne nie zadowala do końca żadnej z drużyn. Na razie Inter pozostał na pierwszym miejscu w tabeli włoskiej Serie A. Atalanta jest natomiast czwarta.
Maciej Pietrasik16 Jan 2022 · 22:41