Athletic Bilbao lepszy od beniaminka

imagestockdesign / shutterstock.com
Levante UD uległo u siebie Athletic Bilbao 1:2 (0:1) w trzecim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ciudad de Valencia prowadzenie przyjezdnym zapewnił po pięciu minutach gry strzałem z rzutu karnego Aritz Aduriz. Siedemnaście minut przed końcem Aymeric Laporte niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.
Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Po sześciu minutach tym razem Sergio Postigo zaskoczył własnego golkipera i Baskowie odzyskali przewagę, której nie wypuścili już z rąk.
"Los Leones" dzięki czwartej wygranej w sezonie awansowali na trzynaste miejsce w tabeli. Beniaminek z Walencji doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na piętnastą lokatę w klasyfikacji.