Atletico Madryt liderem La Liga. Dwie asysty Kierana Trippiera [WIDEO]

Perez Meca / PressFocus
Atletico Madryt zwyciężyło na własnym stadionie Real Valladolid 2:0 w meczu 12. kolejki La Liga. Oba gole padły w drugiej połowie spotkania.
W 56. minucie gry dogranie wzdłuż bramki Kierana Trippiera - i minięcie się z piłką na wślizgu przez Luisa Suareza - wykorzystał zamykający akcję na długim słupku Thomas Lemar. Dla Francuza była to pierwsza bramka w tym sezonie.
Kilkanaście minut później Trippier zanotował drugą w tym meczu asystę. Jego zgranie piłki głową zamienił na gola tym razem Marcos Llorente.
Podopieczni Diego Simeone, którzy pozostają niepokonani w tym sezonie La Liga, awansowali przynajmniej do jutra na pozycję lidera tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, z dwupunktową przewagą nad Realem Sociedad. Ekipa z Kraju Basków zagra w niedzielny wieczór na wyjeździe z lokalnym rywalem - Deportivo Alaves. Warto jednak pamiętać, że Atletico ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania.
Real Valladolid zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 05 Dec 2020 · 20:28