Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii! Luis Suarez postawił kropkę nad "i" [WIDEO]

Atletico Madryt zdobyło mistrzostwo Hiszpanii! Drużyna Diego Simeone przypieczętowała tytuł dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Realem Valladolid 2:1.
Atletico przed meczem miało pewien komfort. Piłkarze Simeone byli panami sytuacji. Nie musieli się na nikogo oglądać - zwycięstwo z będącym w strefie spadkowej Valladolid zapewniłoby mu mistrzostwo.
Lider La Liga w pierwszej połowie grał jednak bardzo słabo. Nie przekonywał ani w ataku, ani w defensywie. Gola stracił już w pierwszej połowie. W 19. minucie Plano ruszył do podania jeszcze ze swojej połowy, wyszedł sam na sam z Oblakiem i nie dał szans słoweńskiemu bramkarzowi.
Atletico w pierwszej połowie nie miało zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Bodaj najgroźniej było po uderzeniu Felipe, który główkował po rzucie rożnym. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką. Przed przerwą w światło bramki goście przymierzyli tylko raz.
Goście wyrównali w 57. minucie. Piłkę przed polem karnym przejął Correa, wymanewrował rywali i zaskakującym strzałem szpicem buta trafił do bramki.
Atletico postawiło kropkę nad "i" w 67. minucie. Fatalny błąd w środku pola popełnili gracze Valladolid. Suarez przejął piłkę, pognał na bramkę rywali i wykorzystał sytuację sam na sam.
Goście do końca meczu starali się kontrolować sytuację. Znakomitą sytuację po szybkim wypadzie miał jeszcze Carrasco, ale strzelił obok bramki.
Dla Atletico to jedenaste mistrzostwo w historii. Poprzednie, też pod wodzą Simeone, drużyna z Madrytu zdobyła w sezonie 2013/14.
Marcin Karbowski22 May 2021 · 19:51