Atletico Madryt oddala się od mistrzostwa! Porażka drużyny Simeone [WIDEO]

Atletico oddala się od mistrzostwa! Porażka drużyny Simeone [WIDEO]
Atletico znów straciło punkty w lidze. Podopieczni Diego Simeone przegrali 1:2 z Athletikiem.
Wynik spotkania otworzył Alex Berenguer. W 8. minucie Hiszpan głową wykończył kombinacyjną akcję Athletiku.
Atletico ruszyło do odrabiania strat, jednak problemy z wykończeniem mieli Yannick Carrasco i Angel Correa. W dodatku drużyna z Bilbao umiejętnie wyprowadzała kontrataki, co mogło doprowadzić do zmiany wyniku. W 33. minucie przed szansą stanął Asier Villalibre, ale jego uderzenie obronił Jan Oblak. Do przerwy Athletic prowadził 1:0.
W 58. minucie Oihan Sancet mógł trafić na 2:0. Całą akcję zainicjował Jon Morcillo, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wyłożył ją do napastnika Athletiku, ale ten fatalnie przestrzelił.
W drugiej połowie Diego Simeone łapał się każdej możliwej deski ratunku. Trener "Atleti" posłał w bój Luisa Suareza, Joao Felixa i Thomasa Lemara, którzy zaczęli mecz na ławce rezerwowych.
Bramkę dla Atletico zdobył jednak środkowy obrońca. W 77. minucie Stefan Savić wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego i doprowadził do remisu. W podobny sposób Athletic zdobył bramkę na 2:1. W 86. minucie gola głową po rożnym strzelił Inigo Martinez.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. "Rojiblancos" przegrali 1:2. Athletic zajmuje dziesiąte miejsce w lidze. Z kolei madrytczycy skomplikowali sobie sytuację w lidze. Atletico wciąż jest liderem La Liga, ale przewaga nad Realem Madryt i Barceloną wynosi zaledwie dwa punkty. W dodatku "Duma Katalonii" ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.
Adam Kłos25 Apr 2021 · 22:52