Atletico Madryt poza Ligą Mistrzów! Wielka kontrowersja i wygrana Chelsea [WIDEO]

Chelsea wyrzuciła Atletico Madryt z Ligi Mistrzów. "The Blues" w rewanżu wygrali 2:0 i tym samym przypieczętowali awans od ćwierćfinału rozgrywek.
Piłkarze "Rojiblancos" do dzisiejszego spotkania z Chelsea przystępowali w bojowych nastrojach. Mieli do odrobienie jednobramkową stratę z pierwszego spotkania, w którym wystąpili w roli gospodarza.
Diego Simeone od pierwszej minuty wystawił duet Luis Suarez i Joao Felix. Starania Atletico na niewiele się jednak zdały wobec znakomicie zorganizowanym rywalom. Taktyka przygotowana przez Thomasa Tuchela sprawdziła się niemal idealnie.
W 26. minucie doszło do sporej kontrowersji. Wówczas Carrasco padł w polu karnym Chelsea. Sędzia nie użył jednak gwizdka, co wywołało liczne dyskusje.
Pięć minut później piłkarze "Rojiblancos" znaleźli się pod ścianą. Werner popędził lewą flanką i podał do Ziyecha. Ten uderzył na bramkę, a piłka po rękach Oblaka wpadła do siatki.
Po przerwie piłkarze "The Blues" nie pozwalali rywalom dojść do głosu. Atletico szukało wyrównania, ale był pozbawione argumentów w ofensywie. Z kolei obrona Chelsea w zasadzie spisywał się bez zarzutów. Ekipa z Madrytu kończyła mecz w osłabieniu po tym, jak w 82. minucie czerwoną kartkę zobaczył Savić.
Ostatecznie piłkarze "The Blues" wygrali 2:0 - w doliczonym czasie gry Emerson wykończył wzorową kontrę. Oznacza to, że "The Blues" zagrają w kolejnej fazie Ligi Mistrzów. Zawodnikom "Rojiblancos" pozostaje już tylko rywalizacja o mistrzowski tytuł w LaLiga.
Daniel Makarewicz17 Mar 2021 · 22:53