Atletico przełamało się w lidze hiszpańskiej. Dublet Angela Correi przybliżył drużynę do podium [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 2 sty 2022 | 18:07
Po czterech porażkach z rzędu Atletico Madryt zdołało przełamać się w lidze hiszpańskiej. W niedzielnym meczu 19. kolejki La Liga drużyna prowadzona przez Diego Simeone wygrała 2:0 z Rayo Vallecano.
Obrońcy tytułu ostatnich tygodni z pewnością nie mogli zaliczyć do udanych. Przegrywali kolejne mecze, a ich strata do liderującego Realu Madryt rosła z tygodnia na tydzień.
Na dodatek w niedzielnym meczu z Rayo Vallecano "Rojiblancos" musieli radzić sobie bez Antoine'a Griezmanna, Koke czy Joao Felixa. Wszyscy są zakażeni koronawirusem. Na ławce rezerwowych mógł za to zasiąść Diego Simeone.
Gospodarze pierwszą dobrą szansę na gola mieli w 23. minucie. Wówczas pomylił się Luis Suarez. Pięć minut później Atletico wyszło już jednak na prowadzenie.
Po dograniu Yannicka Carrasco w polu karnym Rayo zapanowało spore zamieszanie. Najprzytomniej w "szesnastce" zachował się Angel Correa, który wpakował piłkę do siatki.
Przed przerwą rezultat mógł podwyższyć Renan Lodi, lecz Brazylijczyka zatrzymał Luca Zidane. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 53. minuty. Wówczas akcję Atletico znów wykończył Correa.
Zwycięstwo Atletico mogło być jeszcze wyższe. Świetnej okazji nie wykorzystał Lemar, Zidane dobrze interweniował natomiast po kolejnym strzale Correi, który próbował skompletować hat-tricka.
Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii wygrali 2:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając właśnie dzisiejszych rywali. Do liderującego Realu wciąż tracą jednak aż 14 punktów.
2 - 0
02 sty 2022 | 16:15 (zakończony)

Przebieg meczu

28'
A. Correa
53'
76'
82'
A. Aguirre
(S. Guardiola)
90'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 8

2 sty 18:09
0
Brawo Simeone najlepszy trener na świecie. Diego to jeszcze tak poukłada w tym roku, że na koniec sezonu będzie mistrz.
2 sty 18:11
0
Diego pouklada to napewno A srealik frajery dekady hahahaha
2 sty 18:19
0
najlepszy trener, a lm nie wygral xD i nie pierdol mi o jakis finalach bo Klopp byl w nich 3 razy i raz wygral, a gdy przychodzil jego kluby byly w dupie xD
Guardiola to juz w ogole nie ta półka, Mourinho teraz moze nie, ale z 6 lat temu jeszcze tak, Ferguson, Ancellotti, z czym do ludzi z jakims murarzem zalosnym z kotletico xD
2 sty 18:26
0
Pięknie piecze po porażce żałosnego srealiku A mistrz Hiszpanii zaraz dogoni srealik
2 sty 20:33
0
Dziadoski klubik w koncu wygral po czterech porazkach z rzedu. I tak nie dogonia Realu w ligowej tabeli.
2 sty 18:10
0
Pięknie Atleti mistrzostwo tuż tuż srealik spuchnie A jeszcze mecz zaległy i srealik frajer sezonu pewny