Atletico urwało się ze stryczka! Luis Suarez z golem w ostatnich minutach, mistrzostwo coraz bliżej [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Atletico w heroicznych okolicznościach pokonało Osasunę. Madrytczycy wygrali 2:1.
W pierwszej połowie Atletico miało mnóstwo okazji do objęcia prowadzenia, ale piłkarze Diego Simeone niemiłosiernie marnowali kolejne sytuacje. Luis Suarez dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem Granady. W dodatku w poprzeczkę trafił jeszcze Saul Niguez.
Po przerwie Stefan Savić trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Kilka minut później sytuacja się powtórzyła. Tym razem bramkę zdobył Yannick Carrasco, ale Belg także złamał linię.
Osasuna skupiała się na obronie, ale w końcu wyprowadziła jeden zabójczy cios. W 75. minucie Ante Budimir wykorzystał wrzutkę z lewego skrzydła i głową pokonał Jana Oblaka.
Atletico doprowadziło do remisu w 83. minucie. Doszło do tego za sprawą dwóch rezerwowych. Joao Felix obsłużył Renana Lodiego, a ten strzałem pod poprzeczkę trafił na 1:1.
W 89. minucie Luis Suarez zapewnił "Atleti" komplet punktów. Napastnik odnalazł się w polu karnym i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.
Atletico przed ostatnią kolejką La Liga wyprzedza Real Madryt o dwa punkty. Ostatnim rywalem "Rojiblancos" będzie Real Valladolid.
Adam Kłos16 May 2021 · 20:26