EL. ME. Austriackie media po porażce z Polską: To właśnie on zrobił różnicę na boisku

Austriackie media po porażce z Polską: To właśnie on zrobił różnicę na boisku
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Austriackie media nie kryją rozczarowania wynikiem meczu z Polską.
Polacy wygrali w Wiedniu 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka. Austria mogła wywalczyć punkt w tym spotkaniu, ale zabrakło jej skuteczności w kluczowych momentach.
Austria straciła powód do dumy. Seria trzynastu spotkań w meczach eliminacyjnych Euro dobiegła końca - czytamy w "Kronen Zeitung".
To nie był udany start. Przez pierwszy kwadrans Polacy byli bezradni, ale nic to nie dało. Mieli w składzie Krzysztofa Piątka, który w 68. minucie strzelił "złotego gola" dla gości. Już po pierwszym meczu Austria jest pod presją - dodają dziennikarze.
Eksperci z "Heute" podkreślają, że kluczem do zwycięstwa był Krzysztof Piątek.
Jerzy Brzęczek podjął ryzykowną decyzję, już po godzinie wpuszczając Piątka. Napastnik Milanu miał kilka okazji i jedną z nich wykorzystał, dając Polakom zwycięstwo. To właśnie on zrobił różnicę na boisku - napisano.
Bramka Krzysztofa Piątka pokazała nam, jak gorzki potrafi być futbol - zaznaczono w "Der Standard".
Nasi piłkarze przed przerwą mieli mecz pod zdecydowanie większą kontrolą, ale nie potrafili wypracować sobie żadnej zaliczki. W niedzielę musimy pokonać na wyjeździe Izrael - to z kolei fragment artykułu z "Die Presse".
- Po golu Piątka desperacko dążyliśmy do wyrównania. Mieliśmy okazje, ale bramka nie padła. Bolączką reprezentacji Austrii po raz kolejny okazał się brak napastnika z prawdziwego zdarzenia. Polacy mogą za to świętować pierwszą wygraną pod wodzą Jerzego Brzęczka - podsumowano w "Sport24.at".
Daniel Makarewicz22 Mar 2019 · 09:18
Źródło: sport.tvp.pl/sport.onet.pl