Awans do finału nastąpił w dużych bólach. Juventus Turyn nie potrafił wygrać z osłabionym Milanem [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Chociaż przez zdecydowaną większość meczu z Milanem Juventus Turyn grał w przewadze jednego zawodnika, to nie zdołał pokonać "Rossonerich". Bezbramkowy remis wystarczył jednak "Starej Damie", aby awansować do finału. Rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo.
W lepszej sytuacji przed tym meczem znajdował się Juventus, który jeszcze przed przerwaniem rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa wywalczył remis 1:1 dla San Siro. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał wówczas Cristiano Ronaldo.
"Stara Dama" od początku częściej utrzymywała się przy piłce i była bardzo blisko zdobycia gola już na samym początku meczu. W drugiej minucie Alex Sandro ruszył lewą stroną, wycofał futbolówkę do Douglasa Costy, a ten uderzył tuż obok słupka.
Później Juventus otrzymał rzut karny, bo ręką zagrał Andrea Conti. Daniele Orsato po dłuższej analizie VAR podyktował "jedenastkę", ale ta została zmarnowana przez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił w słupek.
Po chwili Milan musiał radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką za bardzo ostry atak uniesioną nogą na Danilo ukarany został Ante Rebić. To kompletnie zrujnowało plan Stefano Pioliego na to spotkanie. Ze względu na wynik z pierwszego meczu Milan musiał bowiem zdobyć na terenie rywala co najmniej jednego gola.
Mimo gry w przewadze piłkarze "Starej Damy" nie potrafili pokonać Gianluigiego Donnarummy. Dobrą szansę miał w 30. minucie Blaise Matuidi, lecz golkiper popisał się sporym refleksem. W końcówce pierwszej połowy groźniej zrobiło się pod bramką Juventusu. Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Hakan Calhanoglu, lecz jego partnerzy nie zdołali tego wykorzystać.
W drugiej połowie Juventus teoretycznie przeważał, ale im bliżej było pola karnego Milanu, tym wyglądało to gorzej .Przede wszystkim brakowało strzałów na bramkę Donnarummy. Milan potrafił groźnie się odgryźć - szczęścia próbowali Calhanoglu i Kjaer, którzy uderzali nieznacznie obok bramki.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W końcówce niezłe szanse mieli jeszcze Paulo Dybala, Alex Sandro oraz Adrien Rabiot - pierwszą dwójkę zatrzymał bramkarz, ostatni nie trafił czysto w piłkę. Wynik 0:0 premiuje Juventus. "Stara Dama" w finale, który zaplanowano na 17 czerwca, zmierzy się z Interem lub Napoli.
Maciej Pietrasik12 Jun 2020 · 22:57