Awans St. Pauli po rzutach karnych, gol Waldemara Soboty

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli wygrało na wyjeździe z VFB Lubeck 4:3 po rzutach karnych w meczu 1/32 Pucharu Niemiec. Gola dla gości strzelił Waldemar Sobota.
Zespół polskiego pomocnika przegrywał już 0:2. Piłkarze VFB Lubeck nie potrafili jednak utrzymać przewagi.
Waldemar Sobota wpisał się na listę strzelców w 64. minucie. Była to kontaktowa bramka dla St. Pauli.
Drużyna z Hamburga prowadziła w dogrywce 3:2, ale gospodarze doprowadzili do remisu pięć minut przed końcem.
W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze St. Pauli. Swoją jedenastkę wykorzystał Sobota, który strzelał jako pierwszy.
Polak rozegrał całe spotkanie. W 78. minucie w ekipie gości na boisku pojawił się młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Bednarczyk.
W innym niedzielnym meczu 1/32 Pucharu Niemiec Union Berlin rozbił na wyjeździe drużynę VfB Germania Halberstadt 6:0. W bramce stołecznej drużyny zagrał Rafał Gikiewicz.