AZ Alkmaar dogonił Ajax Amsterdam. Wysokie zwycięstwo na otwarcie kolejki

youtube.com
Zespół AZ Alkmaar wygrał pewnie u siebie z RKC Waalwijk 4:0 (2:0) w pierwszym meczu 21. kolejki Eredivisie. Dla gospodarzy to piętnaste zwycięstwo w sezonie.
Pierwszego gola na AFAS Stadion strzelił Oussama Idrissi. Marokańczyk uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadł do siatki.
Siedem minut później gospodarze wygrywali już 2:0. Jonas Svensson dośrodkował z prawej strony, a skuteczny strzał oddał Myron Boadu.
W 51. minucie po raz kolejny trafił Idrissi. Tym razem 23-letni napastnik zbiegł z lewej strony w pole karne i uderzył wspaniale w długi róg.
Podopieczni Arne Slot prowadzili 4:0 po trafieniu Calvina Stengsa, który najpierw minął obrońców rywali, a potem oddał precyzyjny strzał.
W tabeli Eredivisie AZ Alkmaar jest wiceliderem z dorobkiem 47 punktów. Tyle samo ma Ajax Amsterdam, który rozegrał o jedno spotkanie mniej.
RKC Waalwijk zamyka natomiast stawkę na ostatnim, 18. miejscu, ma na koncie 11 punktów.
Marcin Karbowski31 Jan 2020 · 22:10