Barcelona bez mistrzostwa! Katalończycy zgubili punkty z Celtą, fatalny błąd ter Stegena [WIDEO]

Barcelona po raz kolejny zawiodła w La Liga. Katalończycy przegrali 1:2 z Celtą Vigo.
Spotkanie rozpoczęło się od kilku niewykorzystanych okazji przez Antoine'a Griezmanna i Ousmane'a Dembele. Do siatki trafił dopiero Leo Messi, który wykorzystał dobre podanie z głębi pola od Sergio Busquetsa.
Radość piłkarzy Barcelony nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą Santi Mina oddał strzał z dystansu, który zaskoczył Marca-Andre ter Stegena. Niemiec mógł się zachować znacznie lepiej w tej sytuacji.
W 61. minucie świetną okazję zmarnował Ronald Araujo. Urugwajczyk odnalazł się w polu karnym Celty, ale spudłował po strzale głową. W 83. minucie partner Araujo z linii obrony, Clement Lenglet, wyleciał z boiska. Francuz obejrzał dziś dwie żółte kartki. Po kilku minutach Santi Mina skompletował dublet.
Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Celta wygrała 2:1. Barcelona zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze i już nie ma szans na mistrzostwo. Celta jest ósma w tabeli.
Adam Kłos16 May 2021 · 20:24