Barcelona odzyskała mistrzostwo Hiszpanii! Hat-trick Leo Messiego w meczu z Deportivo [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Barcelona zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii. Piłkarze Ernesto Valverde przypieczętowali tytuł wygrywając na wyjeździe z Deportivo La Coruna 4:2.
Wynik już w siódmej minucie otworzył Philippe Coutinho, który pięknym strzałem nie dał szans Rubenowi. Goście podwyższyli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Kapitalną asystę Luisa Suareza na gola zamienił Leo Messi.
Choć wydawało się, że Barcelona ma mecz pod całkowitą kontrolą, to jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Lucas Perez. Bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy w drugiej połowie wykorzystali słabszy fragment gry rywala. W 64. minucie po składnej, zespołowej akcji na listę strzelców wpisał się Emre Colak.
Końcówka meczu należała jednak do Barcelony. O jej sukcesie przesądziły dwójkowe akcje Suareza i Messiego. Urugwajczyk podawał, Argentyńczyk strzelał. Efektowna była szczególnie akcja, która zakończyła się trzecim golem dla gości.
To 25. mistrzostwo w historii Barcelony. Z kolei Deportivo po tym meczu nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w Primera Division.