Barcelona poznała rywala w finale Pucharu Króla! Będzie rewanż za Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic awansował do finału Pucharu Króla. Baskowie pokonali Levante 2:1 i w decydującym meczu zmierzą się z Barceloną.
W pierwszym półfinałowym spotkaniu między "Los Leones" a "Los Granotes" padł remis 1:1. Na listę strzelców wpisali się wówczas Gonzalo Melero oraz Inigo Martinez. Przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego starcia losy dwumeczu były zatem otwarte.
Levante od samego początku ruszyło do ataku. Podopieczni Paco Lopeza przeprowadzali mnóstwo intensywnych akcji, co przyniosło efekty w 17. minucie. Wtedy do siatki trafił Roger Marti, który zwiódł linię obrony rywali.
Bramka podrażniła Athletic. W 30. minucie akcja zespołu z Baskonii została przerwana przez faul Oscara Duarte w polu karnym. Sędzia nie wahał się i wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Okazję na bramkę zamienił Raul Garcia.
W drugiej połowie "Los Leones" mieli szansę, aby przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Groźne strzały oddawali m.in. Iker Muniain i Inaki Williams, ale Aitor Fernandez, golkiper Levante, był dziś dobrze dysponowany. Po 90 minutach utrzymał się remis 1:1. O awansie musiała przesądzić dogrywka.
W 112. minucie Levante kompletnie odpuściło krycie Alejandro Berenguera. Pomocnik zdecydował się na mocne uderzenie z okolic 20. metra, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.
Levante już nie zdołało odpowiedzieć. Podopieczni Marcelino awansowali do finału Pucharu Króla, gdzie zmierzą się z Barceloną. W styczniu obie drużyny mierzyły się w Superpucharze Hiszpanii. Athletic wygrał 3:2.
Adam Kłos04 Mar 2021 · 23:35