Barcelona poznała rywala w finale Pucharu Króla! Będzie rewanż za Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]

imagestockdesign / shutterstock.com
Autor: Adam Kłos 4 mar 2021 | 23:35
Athletic awansował do finału Pucharu Króla. Baskowie pokonali Levante 2:1 i w decydującym meczu zmierzą się z Barceloną.
W pierwszym półfinałowym spotkaniu między "Los Leones" a "Los Granotes" padł remis 1:1. Na listę strzelców wpisali się wówczas Gonzalo Melero oraz Inigo Martinez. Przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego starcia losy dwumeczu były zatem otwarte.
Levante od samego początku ruszyło do ataku. Podopieczni Paco Lopeza przeprowadzali mnóstwo intensywnych akcji, co przyniosło efekty w 17. minucie. Wtedy do siatki trafił Roger Marti, który zwiódł linię obrony rywali.
Bramka podrażniła Athletic. W 30. minucie akcja zespołu z Baskonii została przerwana przez faul Oscara Duarte w polu karnym. Sędzia nie wahał się i wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Okazję na bramkę zamienił Raul Garcia.
W drugiej połowie "Los Leones" mieli szansę, aby przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Groźne strzały oddawali m.in. Iker Muniain i Inaki Williams, ale Aitor Fernandez, golkiper Levante, był dziś dobrze dysponowany. Po 90 minutach utrzymał się remis 1:1. O awansie musiała przesądzić dogrywka.
W 112. minucie Levante kompletnie odpuściło krycie Alejandro Berenguera. Pomocnik zdecydował się na mocne uderzenie z okolic 20. metra, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.
Levante już nie zdołało odpowiedzieć. Podopieczni Marcelino awansowali do finału Pucharu Króla, gdzie zmierzą się z Barceloną. W styczniu obie drużyny mierzyły się w Superpucharze Hiszpanii. Athletic wygrał 3:2.
1 - 2
04 mar 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

28'
Oscar Esau Duarte Gaitan
28'
anulowano
30'
76'
R. Rochina
90'
(J. Luis Morales)
Dogrywka
97'
(Mikel Vesga Arruti)
108'
M. Balenziaga
111'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 20

4 mar 2021 | 23:42
0
No i teraz Athletic w 2 tygodnie zdobywa 2 Puchary Króla xd
5 mar 2021 | 06:54
Nie do końca, Athletic wygrał superpuchar. To tak jakby Legia wygrała puchar i superpuchar Polski. I nie dwa tygodnie tylko misiące
0
Nie do końca, Athletic wygrał superpuchar. To tak jakby Legia wygrała puchar i superpuchar Polski. I nie dwa tygodnie tylko miesiące
5 mar 2021 | 07:28
0
Chodziło mu pewnie o to, że finał PK z poprzedniego sezonu nie został jeszcze rozegrany i jego data jest zaplanowana na około 2 tygodnie przed tegorocznym finałem. W obydwu gra Athletic.
4 mar 2021 | 23:39