Bartłomiej Drągowski o krok od nowego klubu! Przełom ws. Polaka, transfer jest przesądzony

Bartłomiej Drągowski o krok od nowego klubu! Przełom ws. Polaka, transfer jest przesądzony
Fabio Fagiolini/IPA/SIPA/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 06 Sie 2022 | 18:29
Po tygodniach oczekiwania dobiega końca saga transferowa z udziałem Bartłomieja Drągowskiego. Jak podaje Gianluca Di Marzio, Polak na początku przyszłego tygodnia podpisze kontrakt ze Spezią.
Golkiper w zeszłym sezonie nie mógł liczyć na regularną grę w barwach "Violi". Był zdecydowany na zmianę otoczenia, ale przez długi czas jego obecny klub stawiał zaporowe warunki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Najpierw nie wypalił transfer Drągowskiego do Southampton, później nie powiodły się także negocjacje z Espanyolem. Pod znakiem zapytania stanęły też przenosiny do Spezii.
Włoskie media informowały nawet, że klub zrezygnował z pozyskania Polaka i zdecydował się na wypożyczenie Alexa Mereta. Teraz nastąpił jednak kolejny zwrot akcji.
Jak donosi Gianluca Di Marzio, jest już przesądzone, że Drągowski zostanie zawodnikiem Spezii. W poniedziałek lub wtorek powinien podpisać trzyletni kontrakt z nowym klubem.
Polak kosztował będzie dwa miliony euro. Kolejny milion zostanie zapisany w opcjonalnych bonusach. Fiorentina dostanie też duże pieniądze od następnego transferu.
Jeśli Spezia w przyszłości sprzeda Drągowskiego, będzie musiała oddać "Violi" aż 50% od uzyskanej sumy. Teraz zapłaci jednak za bramkarza stosunkowo niewielkie pieniądze.
Źródło: Gianlucadimarzio.com

Dyskusja 19