Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny mistrza świata! Sensacyjne zwycięstwo Spezii nad Interem [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski błysnął w meczu z Interem. Polak obronił rzut karny wykonywany przez Lautaro Marinteza, a Spezia odniosła zwycięstwo 2:1.
Drągowski rozgrywa solidny sezon w barwach Spezii. W 23 poprzednich kolejkach golkiper zachował pięć czystych kont.
Dziś wydawało się, że reprezentant Polski będzie musiał błyskawicznie skapitulować. Już w 12. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Interu.
Do piłki podszedł Lautaro Martinez, który w ostatnich tygodniach błyszczał strzelecką formą. Drągowski idealnie wyczuł intencję mistrza świata i obronił jego strzał.
Drągowski stał się prawdziwym specjalistą od bronienia jedenastek. Bramkarz już 10-krotnie zatrzymywał strzały z rzutów karnych.
W 20. minucie Lautaro znów stanął oko w oko z Drągowskim. Golkiperowi udało się obronić kolejne uderzenie snajpera "Nerazzurrich". W przerwie z boiska zszedł za to inny reprezentant Polski, Szymon Żurkowski. W drugiej połowie Spezia objęła prowadzenie za sprawą bramki Daniela Maldiniego.
W 83. minucie podyktowano kolejny rzut karny dla Interu. Tym razem do piłki podszedł Romelu Lukaku, który pokonał Drągowskiego. Kilka minut później Spezia odzyskała prowadzenie po tym, jak M'Bala Nzola wykorzystał jedenastkę. W 89. minucie na boisku pojawił się jeszcze Przemysław Wiśniewski.
Spezia ostatecznie wygrała 2:1 i zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli. Przewaga nad strefą spadkową wynosi sześć punktów. Z kolei Inter pozostaje na drugiej lokacie, tracąc do Napoli 15 oczek.
Adam Kłos10 Mar 2023 · 21:09
Źródło: Twitter