Bartłomiej Drągowski będzie miał nowy klub! Polski bramkarz przenosi się do Premier League [NASZ NEWS]

Bartłomiej Drągowski będzie miał nowy klub! Polski bramkarz przenosi się do Premier League [NASZ NEWS]
Fabio Fagiolini/IPA/SIPA/PressFocus
Autor: Tomasz Włodarczyk 17 maj 2022 | 15:08
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie ostatni sezon w barwach włoskiej Fiorentiny. Jest już przesądzone, że Polak zmieni otoczenie. Według naszych informacji jest bliski przenosin do angielskiego Southampton.
Kończące się właśnie rozgrywki z pewnością nie są dla reprezentanta Polski tak udane, jak można by się spodziewać. Zaczynał sezon jako podstawowy bramkarz "Violi", ale jesienią doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące.
Dalsza część tekstu pod wideo
Później Vincenzo Italiano wolał stawiać na bardziej doświadczonego Pietro Terracciano. Polak grał choćby w Pucharze Włoch, ale w spotkaniach z Napoli i Juventusem nie ustrzegał się błędów. Mimo to zainteresowania jego osobą nie brakowało.
Włoskie media od dawna nie miały wątpliwości, że Drągowski latem zostanie sprzedany. Dla Fiorentiny to ostatnia szansa, aby zarobić większe pieniądze na stosunkowo młodym golkiperze.
Według naszych informacji Polak jest blisko porozumienia z nowym zespołem, którego barwy będzie reprezentował w przyszłym sezonie. To angielskie Southampton, gdzie od dawna gra również inny kadrowicz, Jan Bednarek.
Nie jest to jedyna propozycja, jaka w ostatnim czasie trafiła do Drągowskiego. Polak ma także ofertę z ligi hiszpańskiej, ale uznał jednak, że lepszym kierunkiem będzie Anglia.
Tamtejszy "The Telegraph" informował, że kwota transferu może wynieść 12 milionów euro. Przez niemiecki "Transfermarkt" Polak wyceniany jest obecnie na dziewięć milionów.
Dokumenty nie są podpisane więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. „Talk Sport” informuje także, że 24-latkiem zainteresowane jest Bournemouth - beniaminek Premier League.
author picture

Tomasz Włodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne