Bartłomiej Drągowski znów to zrobił! Polak obronił kolejny rzut karny w Serie A [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski należy do najlepszych golkiperów w Serie A. Polak dziś znów potwierdził swoją klasę.
Fiorentina na własnym boisku wygrała z Cagliari w meczu 17. kolejki ligi włoskiej. Jednym z bohaterów tego starcia był Bartłomiej Drągowski.
Polak kolejny raz pokazał, że nieprzypadkowo ma pewny plac w ekipie "Fiołków". W 36. minucie stanął oko w oko z Joao Pedro. Brazylijczyk podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze, bo chwilę wcześniej sędzia podyktował rzut karny.
Drągowski zachował stoicki spokój i wyczuł intencje strzelca. Pedro starał się uderzyć blisko słupka, ale jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Polski golkiper rzucił się w swoją lewą stronę i wyłapał futbolówkę.
Dla Drągowskiego to drugi rzut karny obroniony w tym sezonie Serie A. Wcześniej 23-latek dokonał tego w meczu z Milanem, gdy zatrzymał strzał Kessiego.
Polak w obecnej kampanii w lidze włoskiej rozegrał 16 spotkań. W czterech meczach udało mu się zachować czyste konto.
Pojedynek Fiorentina - Cagliari zakończył się wynikiem 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Vlahović. Serb wpisał się na listę strzelców w 72. minucie spotkania.
Daniel Makarewicz10 Jan 2021 · 18:53