Bayer Leverkusen pokonał Rangers FC. "Aptekarze" zagrają w ćwierćfinale Ligi Europy [WIDEO]

Bayer Leverkusen dołączył do grona ćwierćfinalistów Ligi Europy. "Aptekarze" dziś wygrali z Rangers FC 1:0 (0:0) i przypieczętowali awans do kolejnej rundy rozgrywek.
Losy rywalizacji praktycznie rozstrzygnęły się już w marcu. Wówczas Bayer wygrał na boisku rywala 3:1. Dziś podopieczni Petera Bosza potwierdzili swoją klasę i ponownie pokonali Szkotów.
W Leverkusen przewaga gospodarzy była widoczna niemal od początku. W 17. minucie bliski szczęścia był Havertz, który uderzył z pierwszej piłki i trafił w poprzeczkę. Piłkarze Bayeru prowadzili grę, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Do przerwy bramki jednak nie padły.
W drugiej połowie Bayer wreszcie udokumentował swoją przewagę. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Moussa Diaby. 21-latek idealnie uderzył pod poprzeczkę.
W 87. minucie na boisku pojawił się Polak Adrian Stanilewicz.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0. To oznacza, że w ćwierćfinale zagra drużyna z Niemiec. Bayer na tym etapie rozgrywek zmierzy się z Interem Mediolan.
Daniel Makarewicz06 Aug 2020 · 20:49