Bayer Leverkusen pokonał Union Berlin i zameldował się w półfinale Pucharu Niemiec

ricochet64/Shutterstock
Bayer Leverkusen pokonał przed własną publicznością Union Berlin 3:1 (0:1) w meczu 1/4 finału Pucharu Niemiec. "Aptekarze" awansowali tym samym do półfinału rozgrywek.
Na BayArena prowadzenie pierwsi objęli goście. W 39. minucie Marius Bulter dośrodkował do Marcusa Ingvartsena, a ten uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron na boisku dominowali już tylko gospodarze. Najpierw w 73. minucie Karim Bellarabi trafił do siatki po podaniu Kaia Havertza. Niespełna kwadrans później Aranguiz wyskoczył do futbolówki zagranej z rzutu rożnego i główką wbił ją do bramki.
Już w doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:1 ustalił Moussa Diaby, który wygrał pojedynek sam na sam z Rafałem Gikiewiczem.
Polski bramkarz rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce swojej drużyny i przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Był to jego czwarty pucharowy występ w tym sezonie.
Wcześniej do 1/2 finału Pucharu Niemiec awansowali Bayern Monachium i czwartoligowe FC Saarbrucken. Do grona półfinalistów dołączy także zwycięzca pary Eintracht Frankfurt - Werder Brema.