Bayern długo nie zachwycał, ale w końcówce meczu pokazał moc. Gol Roberta Lewandowskiego! [VIDEO]

daykung/Shutterstock
Bayern Monachium w pierwszym meczu nowego sezonu Bundesligi pokonał Hoffenheim 3:1. Jednego z goli dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski.
Bayern przeważał od początku meczu, ale jego gra nie zachwycała. Prowadzenie objął w 23. minucie, gdy po rzucie rożnym Mueller strzałem głową trafił do bramki Hoffenheim.
Goście odważniej zaatakowali dopiero po przerwie. W 57. minucie Szalai wbiegł w pole karne, minął Boatenga i uderzeniem w kierunku dalszego słupka nie dał szans Neuerowi.
Kluczowe zdarzenie dla losów meczu miało miejsce w 78. minucie. Ribery wpadł w pole karne, padł na murawę po starciu z Nordveitem, a sędzia Bastian Dankert podyktował rzut karny. Można mieć poważne wątpliwości, czy była to słuszna decyzja.
Do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski, ale jego słabe uderzenie odbił Oliver Baumann. Z dobitką pospieszył Arjen Robben i z łatwością wbił piłkę do bramki. Wtedy zaczęło się zamieszanie. Choć piłkarze i kibice Bayernu celebrowali już gola, to sędzia wstrzymał grę i przeanalizował sposób wykonania rzutu karnego. Po chwili nakazał powtórzenie jedenastki. Tym razem Lewandowski już się nie pomylił.
Kilka minut później piłka jeszcze raz znalazła się w bramce Hoffenheim. Goretzka strzelił z dystansu, piłka odbiła się od Muellera i zmyliła Baumana. Sędzia jednak gola nie uznał. Po obejrzeniu powtórki dostrzegł zagranie ręką Muellera.
W końcówce meczu Bayern wyraźnie się rozkręcił, wykreował kilka groźnych sytuacji, ale zdobył tylko jednego gola. W 90. minucie wynik ustalił Robben, który po dobrym podaniu Muellera odnalazł się w polu karnym i huknął pod poprzeczkę.
Kamil Kaczmarek24 Aug 2018 · 22:35