Bayern. Media: Nagelsmann zgodził się na transfer Lewandowskiego. Ujawniono zarobki Polaka w FC Barcelonie

Media: Nagelsmann zgodził się na transfer Roberta Lewandowskiego. Ujawniono zarobki Polaka w FC Barcelonie
Ulrich Hufnagel / Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 19 maj 2022 | 17:20
Transfer Roberta Lewandowskiego wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko w naszym kraju. Hiszpański "AS" przekazał nowe informacje ws. transakcji. Według dziennika z utratą napastnika pogodził się już Julian Nagelsmann.
"Lewy" otwarcie przyznał, że jego czas w Monachium dobiega końca. Polak nie zamierza podpisywać nowej umowy z Bayernem. Chce odejść z klubu jeszcze tego lata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na razie włodarze "Die Roten" utrzymują, że nie zamierzają sprzedawać swojej gwiazdy. Sytuacja zaczyna się jednak dość mocno zmieniać, o czym informuje hiszpański "AS".
Według dziennika na transfer Lewandowskiego zgodzić miał się Julian Nagelsmann. Niemiecki szkoleniowiec nie zamierza na siłę zatrzymywać w drużynie żadnego zawodnika.
FC Barcelona szykuje natomiast oficjalną ofertę dla Bayernu. Nie jest jasne, ile wyniesie pierwsza propozycja. "Blaugrana" na całą operację może wyłożyć maksymalnie 60 milionów euro.
Problemem nie będzie porozumienie z samym zawodnikiem, bo to zostało już osiągnięte. Lewandowski ma podpisać na Camp Nou trzyletni kontrakt.
"AS" ujawnił, że jego zarobki mają być zdecydowanie mniejsze niż aktualna pensja w Bayernie. Na konto napastnika ma trafić dziewięć milionów euro netto rocznie.
Źródło: AS