Bayern Monachium chce zmienić podejście względem kluczowych piłkarzy. Wszystko przez sytuację z Davidem Alabą

Bayern Monachium chce zmienić podejście względem kluczowych piłkarzy. Wszystko przez sytuację z Davidem Alabą
MDI/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 29 paź 2020 | 10:31
Bayern Monachium chciałby przedłużyć kontrakt z Davidem Alabą, ale nie jest w stanie spełnić finansowych żądań zawodnika. Jest bardzo prawdopodobne, że jeden z kluczowych piłkarzy mistrzów Niemiec kolejnego lata odejdzie za darmo. "Kicker" donosi, iż skłoniło to włodarzy "Die Roten" do refleksji w kwestii kontraktów dla pozostałych piłkarzy.
Obecna umowa Davida Alaby z Bayernem Monachium wygasa w czerwcu 2021. Obu stronom wciąż daleko do porozumienia w kwestii jej przedłużenia. Kością niezgody pozostaje wysokość zarobków Austriaka.
Jeżeli w ciągu najbliższych dwóch miesięcy nic się nie zmieni, od stycznia Austriak będzie mógł swobodnie negocjować z innymi klubami, a latem odejść za darmo. To skłoniło włodarzy "Die Roten" do zmiany taktyki przy odnawianiu kontraktów.
Przypadek Alaby uświadomił im, że sprawą nowych umów warto zająć się dużo wcześniej, aby mieć więcej czasu na negocjacje. W 2022 roku wygasają porozumienia z Niklasem Suele, Corentinem Tolisso i Leonem Goretzką.
Na razie konkretne rozmowy z agentami piłkarzy wciąż się jednak nie rozpoczęły. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa i niepewna sytuacja finansowa, w której znaleźli się mistrzowie Niemiec.
Sami piłkarze mają bowiem świadomość obecnej sytuacji i często wolą poczekać na rozwój wypadków, wiedząc, że wolne transfery będą wyjątkowo pożądane. Kluby nie są z kolei w stanie oszacować budżetów na następne lata, co sprawia, iż wysokie pensje mogą okazać się bardzo ryzykowne.
Jeżeli chodzi o samego Alabę, to zdaniem "Kickera" piłkarzem nadal zainteresowane są przede wszystkim Real Madryt i FC Barcelona. Hansi Flick jest natomiast zadowolony z obecnej postawy Austriaka i nie obawia się, że jego sytuacja kontraktowa mogłaby wpłynąć na boiskowe poczynania.
Źródło: Kicker
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 11

30 paź 2020 | 00:52
0
Dobry to on juz byl, teraz popelnia coraz wiecej bledow. Nawet jak odejdzie ,tragedi nie bedzie, nie ma ludzi niezastąpionych
29 paź 2020 | 13:43
0
Oby szybko dogadali się z Goretzką, gość jest kotem i dopiero na rozbiegu. Do Sule nigdy się przekonać nie mogłem do końca, tak samo miałem z Boatengiem. Nie wydaje mi się żeby dawał upragniony spokój w defensywie, zbyt ociężały zawodnik wg mnie. A Tolisso zmiennik, zawsze się przyda - jednak podkreślam Goretzka priorytet.
29 paź 2020 | 13:33
0
Wszystkiemu winna jest plandemia i ogólnoświatowy kryzys wywołany nią.
29 paź 2020 | 13:30
0
Mnie nadal ciekawi jak to jest, że obecnie najlepszy klub na świecie ma problemy finansowe. Ogromne premie za prawa telewizyjne, gigantyczne pieniądze za reklamy i sklep klubowy, triumf w lidze mistrzów też potworna premia. A tu nagle "nie wiemy czy będzie nas stać".
Nie rozumiem też żądań o wyższe pensje w tych czasach. Z drugiej strony jednak każdy klub i piłkarz gra znacznie częściej niż dotychczas co wiąże się z większym ryzykiem kontuzji - co każdy chciałby by się nie stało.

Czego taka Chelsea kupuje 8 zawodników i każdemu coś płaci z klubowej kieszeni, nie z kieszeni właściciela Romka (chyba, że coś nie doczytałem), a wielki Bayern nie wie czy może wyłożyć 1milion rocznie więcej? Oczywiście ja to tutaj znacznie upraszczam i bagatelizuję. Barcelona to wiem, że się sama udupiła oferując każdej swojej gwiazdeczce gigantyczne kontrakty i większość budżetu klubowego szła na pensję 5 piłkarzy.
29 paź 2020 | 13:47
0
Oni po prostu patrzą na każde EUR trzy razy zanim wydadzą lub zobowiążą się do wydawania na kontrakt, tym bardziej, że przez COVID nikt tak naprawdę nie wie jak się rozwinie sytuacja. Pieniądze z TV, sklepu klubowego, reklam mogą być mniejsze, z dnia meczowego już są stratni i to pewnie na grube miliony, a sytuacja wcale nie wydaje się lepsza. Kto wie czy w listopadzie znowu nie zawieszą rozgrywek?
4 lis 2020 | 18:42
0
Bo Bayern jako jedyny nie żyje z vivusa. Zobacz sobie na Polskę. Myślisz, że Ci wszyscy, którzy proszą Cię o fajkę i śpią pod dworcem to przez alko się tam znaleźli? Nie. Oni kiedyś jedną pożyczkę wzięli, później zastawili dom na tę pożyczkę a reszta już wiadomo jaka była. W tym tkwi wielkość bayernu, że są bogaci i na to wszystko zapracowali z głową. Kiedyś ktoś bardzo mądry mi powiedział, że ludzie bogaci oglądają każdą złotówkę dlatego tyle ich mają a biedni się nie przejmują i dlatego tych złotówek nie mają:p Zresztą zobacz na Farselone. Oni są już bankrutem. Na własne życzenie.
29 paź 2020 | 12:30
0
Z jednej strony ma pełne prawo do tego co robi póki nie robi żadnych buntów czy innych komedii. Z drugiej jednak ciekawy jest powód dlaczego nie chce zostać w bayernie. Ciężko o lepszy klub, a w czasach pandemii to o większą kasę też będzie trudno.
29 paź 2020 | 13:28
0
pewnie ma chciwego menadżera, który też musi zarobić 20 baniek. kucharski coś o tym wie :D
29 paź 2020 | 13:39
(Edytowany)
alaba ma wiecej tytulów bundesligi niz borussia dortmund w całej swojej historii. do tego 2 razy wygrał lige mistrzów z bayernem. jest jeszcze na tyle młody żeby pograć w dobrym klubie za granicą. z kolei to jest taki wiek gdzie podpisujesz ostatni duży kontarkt. pandemia koronawirusa tutaj nie pomaga. najlepszym mykiem jest odejscie za darmo i wtedy te warunki które stawia teraz bayernowi moze uzyskać od innego klubu, ale warunek odejście za darmo.
0
alaba ma wiecej tytulów bundesligi niz borussia dortmund w całej swojej historii. do tego 2 razy wygrał lige mistrzów z bayernem. jest jeszcze na tyle młody żeby pograć w dobrym klubie za granicą. z kolei to jest taki wiek gdzie podpisujesz ostatni duży kontarkt. pandemia koronawirusa tutaj nie pomaga. najlepszym mykiem jest odejscie za darmo i wtedy te warunki które stawia teraz bayernowi moze udać sie uzyskać od innego klubu w ramach pełnego pakietu, ale warunek to wolny transfer.
29 paź 2020 | 11:51
0
No Barca da mu 20 baniek już to widzę. Real też mu tyle nie da pytanie brzmi czy chce odejść obecni z najlepszego klubu w Europie
29 paź 2020 | 11:30
0
Alaba już dla mnie nie jest kluczowym zawodnikiem Bayernu. Powinni go wywalić z Bayernu już 2-3 sezonu temu, kiedy było widać regres jego formy.
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN