Bayern Monachium mistrzem Niemiec! Decydujący gol w końcówce, kompromitacja Borussii Dortmund [WIDEO]

Borussia Dortmund w szalonych okolicznościach straciła szansę na mistrzostwo Niemiec. Ekipa BVB zremisowała 2:2 z Mainz, a Bayern Monachium wykorzystał okazję i zapewnił sobie tytuł po zwycięstwie 2:1 z FC Koeln.
Przed startem ostatniej kolejki Borussia miała dwa punkty przewagi nad Bayernem Monachium. Zwycięstwo oznaczało zatem zapewnienie sobie tytułu niezależnie od wyniku spotkania Bawarczyków z FC Koeln.
Podopieczni Edina Terzicia rozpoczęli mecz z Mainz w najgorszy możliwy sposób. Po kwadransie wynik otworzył Andreas Hanche-Olsen, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego.
Borussia już po chwili mogła doprowadzić do remisu. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Raphaelu Guerreiro, ale jedenastkę zmarnował Sebastien Haller.
W 24. minucie Mainz podwyższyło prowadzenie. Tym razem Gregor Kobel nie poradził sobie z uderzeniem Karima Onisiwo.
W kolejnych minutach Borussia miała problem z tworzeniem zagrożenia. W doliczonym czasie pierwszej połowy Donyell Malen odnalazł się w polu karnym, ale chybił.
Dopiero w drugiej połowie BVB zaczęło odrabiać straty. W 69. minucie Gio Reyna zagrał do Guerreiro, który zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później Marco Reus złożył się do przewrotki, jednak oddał niecelny strzał.
W doliczonym czasie do siatki trafił Niklas Suele. Borussia nie zdążyła już jednak zdobyć gola na wagę zwycięstwa i mistrzostwa. Tym samym podopieczni Edina Terzicia zakończyli sezon na drugim miejscu.
FC Koeln - Bayern Monachium
Z kolei obrońcy tytułu doskonale rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z Koeln. Już w 9. minucie prowadzenie Bawarczykom zapewnił Kingsley Coman, któremu asystował Leroy Sane.
Podopieczni Thomasa Tuchela poszli za ciosem. W 19. minucie Thomas Mueller odnalazł się w polu karnym, ale trafił jedynie w słupek. Kolejny strzał Comana również nie zakończył się golem.
Tuż przed przerwą Sane trafił do siatki. Gol skrzydłowego Bayernu nie został jednak uznany z powodu zagrania ręką.
W drugiej połowie monachijczycy szukali kolejnych trafień. W 58. minucie Sane przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później w polu karnym pomylił się Serge Gnabry.
Bayern był nieskuteczny, co w końcu się zemściło. W 81. minucie Dejan Ljubicić wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu.
Przy takim wyniku Bayern straciłby szansę na zdobycie mistrzostwa. W 89. minucie Jamal Musiala trafił jednak do siatki. Gol pomocnika zapewnił tytuł "Die Roten".
Adam Kłos27 May 2023 · 17:28