Bayern Monachium mistrzem Niemiec! Lewandowski i spółka przyklepali tytuł podczas Der Klassiker [WIDEO]

Oliver Behrendt / Pixathlon / Sipa / PressFocus
Mają to! Piłkarze Bayernu Monachium przypieczętowali kolejny tytuł mistrzów Niemiec! Bawarczycy ograli Borussię Dortmund 3S:1 (2:0) i są pewni dołożenia kolejnego pucharu do ich imponującej kolekcji.
Dominacja Bayernu Monachium w Bundeslidze budzi powszechny podziw. Ostatni raz "Die Roten" nie byli najlepsi w sezonie 2011/12, czyli - z piłkarskiego punktu widzenia - całą epokę temu.
Teraz podopieczni Juliana Nagelsmanna stanęli przed wyjątkową okazją na przypieczętowanie kolejnej wygranej w lidze niemieckiej. Do osiągnięcia tego celu potrzebowali zwycięstwa nad Borussią Dortmund, która zajmuje drugie miejsce w tabeli.
Początek spotkania nie pozostawił złudzeń odnośnie tego, jak bardzo zdeterminowany jest Bayern. W 15. minucie do siatki trafił Serge Gnabry, który wykorzystał dogranie od Leona Goretzki.
Niedługo później skrzydłowy cieszył się z gola numer dwa. Świętowanie zepsuł jednak VAR, który anulował bramkę ze względu na spalonego. Bayern pozostawał jednak niewzruszony, ponieważ BVB właściwie nie istniało na ich tle.
Ostatecznie prowadzenie w pierwszej połowie podwyższył Robert Lewandowski. Gospodarze przytomnie wykorzystali pomyłkę gości - piłka trafiła pod nogi Muellera, który wystawił futbolówkę reprezentantowi Polski. Ten zaś nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza rywali.
Po zamianie stron Borussia Dortmund wreszcie się przebudziła. W 50. minucie rzut karny sprokurował Joshua Kimmich. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Emre Can, który tchnął nadzieję w serca kibiców przyjezdnych.
Bayern nie zamierzał jednak odpuszczać choćby na krótki moment. Gospodarzy postraszył co prawda Marko Reus oraz Jude Bellingham, lecz gracze Nagelsmanna byli dzisiaj niezwykle zdeterminowani.
W 70. minucie Bawarczycy mogli podwyższyć prowadzenie. Dobrą okazję miał Thomas Mueller, lecz Niemiec postanowił odegrać do Roberta Lewandowskiego. Ten uderzył, ale z interwencją zdążył Marwin Hitz.
Niedługo później - bo w 84. minucie - bramkarz gości nie miał już nic do powiedzenia. Piłka trafiła do Jamala Musialy a młody pomocnik Bayernu trafił do siatki i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.
Wygrana monachijczyków w sobotnim Der Klassiker sprawia, że zawodnicy Juliana Nagelsmanna zdobyli kolejny tytuł mistrzów Bundesligi. Ich passa trwa - obecnie mogą pochwalić się dziesiątym z rzędu triumfem na niemieckim podwórku.
Hubert Kowalczyk23 Apr 2022 · 20:24