Bayern Monachium mistrzem Niemiec! Robert Lewandowski zdobył tytuł króla strzelców Bundesligi!

schwarzdigital / shutterstock
Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 5:1 i został mistrzem Niemiec. Robert Lewandowski kolejny raz został królem strzelców Bundesligi.
Relację z ostatniej kolejki Bundesligi w tym sezonie można przeczytać TUTAJ.
Gospodarze zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie Kingsley Coman dał im prowadzenie.
Pięć minut po przerwie padła bramka wyrównująca. Bramkarza Bawarczyków pokonał Haller.
Goście nie cieszyli się z remisu zbyt długo. W ciągu kilku kolejnych minut Bayern wyszedł na prowadzenie 3:1. Bramki zdobyli David Alaba i Renato Sanches.
Następnie czwartą bramkę dla Bayernu strzelił Franck Ribery. Później na 5:1 podwyższył Arjen Robben. Więcej o ich trafieniach można przeczytać TUTAJ.
Tym samym gospodarze wygrali 5:1 i zdobyli tytuł mistrzów Niemiec. Z kolei Robert Lewandowski z dorobkiem 22 goli został królem strzelców Bundesligi.
* * * * *
W innym ważnym meczu ostatniej kolejki Borussia Dortmund pokonała Borussię Mönchengladbach w meczu wyjazdowym 2:0. Ostatecznie zespół Łukasza Piszczka zajął drugie miejsce w tabeli Bundesligi.
Goście na prowadzenie wyszli tuż przed gwizdkiem, który kończył pierwszą połowę. Bramkarza gospodarzy pokonał Sancho.
Niespełna 10 minut po przerwie było już 0:2. Na listę strzelców wpisał się Marco Reus.
Mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla gości. Ostatecznie BVB zajęła drugie miejsce.