Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Lewandowski dołożył swoją cegiełkę [WIDEO]

Bayern Monachium zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. "Die Roten" dopełnili formalności w rewanżowym spotkaniu z Lazio - wygrali 2:1.
Bayern w pierwszym meczu rozbił Lazio 4:1, czym praktycznie rozstrzygnął losy awansu do ćwierćfinału. Ten wynik wyraźnie wpłynął na nastawienie obu ekip. W drużynie gospodarzy dziś zabrakło Manuela Neuera, zaś Alphonso Davies wylądował na ławce rezerwowych. Los Amerykanina podzielił najlepszy strzelec Lazio - Ciro Immobile.
Obie drużyny w pierwszej połowie nie forsowały zbytnio tempa. Inicjatywę mieli jednak piłkarze Bayernu. To oni prowadzili grę i stwarzali więcej sytuacji.
Starania "Die Roten" przyniosły efekt w 33. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny po faulu na Goretzce. "Jedenastkę" na gola zamienił Robert Lewandowski.
Do przerwy było więc 1:0 dla Bayernu. W drugiej połowie pojedynek nie dostarczył wielkich emocji. Obie drużyny prezentowały się dość monotonnie, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.
W 66. minucie bliski szczęścia był Lewandowski. Polak uderzył z 17. metra, ale piłka trafiła tylko w słupek bramki rywali. W 71. minucie napastnik opuścił boisko.
Miejsce "Lewego" zajął Choupo-Moting i zaliczył wejście smoka. Kameruńczyk wpadł w pole karne i uderzył obok bezradnego golkipera.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1. W 82. minucie Nuebela pokonał Parolo. Włoch uderzyłgłową z ostrego kąta
W dwumeczu piłkarze Bayernu rozbił więc Lazio 6:2 i to oni "Die Roten" zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Daniel Makarewicz17 Mar 2021 · 22:51