Bayern Monachium w osłabieniu rozbił rywali! Robert Lewandowski coraz bliżej rekordu Gerda Muellera [WIDEO]

Bayern Monachium lepszy od VfB Stuttgart! "Die Roten" wygrali na własnym boisku 4:0 (4:0). Bohaterem starcia był Robert Lewandowski
Podopieczni Hansiego Flicka nie zatrzymują się w marszu po mistrzowski tytuł. Dziś odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi.
Tym razem ofiarą "Die Roten" padł zespół VfB Stuttgart. Przyjezdni od 11. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Wówczas Alphonso Davies został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.
Bayern w osłabieniu pokazał wielką moc. Nic nie robił sobie z przewagi liczebnej przeciwników i do przerwy prowadził... 4:0.
Olbrzymia w tym zasługa Roberta Lewandowskiego. Polak, który jest w pogoni za legendarnym rekordem Gerda Muellera, w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka. Do siatki trafiał w 18., 23., i 39. minucie. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się także Serge Gnabry.
"Lewy" w tym sezonie Bundesligi zdobył już 35 goli. Do wyrównania legendarnego rekordu Gerda Muellera brakuje mu już tylko 5 trafień.
W drugiej połowie "Die Roten" oddali inicjatywę rywalom. Piłkarze VfB Stuttgart szukali honorowego gola. Osłabiony Bayern wyczekiwał na kontry i w 63. minucie przed wielką szansą stanął Lewandowski. Tym razem Polak uderzył nad poprzeczką, choć przed sobą miał w zasadzie pustą bramkę.
Lewandowski na boisku przebywał do 70. minuty. Wówczas został zastąpiony przez Choupo-Motinga.
Wynik do końca nie uległ już zmianie. Bayern wygrał 4:0 i przewodzi tabeli Bundesligi. Na swoim koncie ma 61 punktów i o cztery "oczka" wyprzedza RB Lipsk.
Daniel Makarewicz20 Mar 2021 · 17:20