Bayern Monachium wygrał KMŚ! Drużyna Roberta Lewandowskiego z kolejnym trofeum! [WIDEO]

Colin McPhedran/MB Media / Press Focus
Bayern Monachium wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata! Drużyna Roberta Lewandowskiego w finale rozgrywek pokonała meksykański klub Tigres 1:0.
Mecz zaczął się od ataku Tigres. Już po kilkunastu sekundach głową w kierunku bramki Neuera uderzał Gignac, ale jego próbę zablokował jeden z obrońców.
Bayern powoli przejmował inicjatywę. W 18. minucie piłka po strzale Kimmicha wpadła nawet do bramki Tigres, ale sędzia nie uznał tego trafienia. W momencie uderzenia Niemca na spalonym był Lewandowski.
Zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów dłużej utrzymywali się przy piłce, ale trudno powiedzieć, by dominowali. Najbliżej objęcia prowadzenia byli po strzale Sane, gdy piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka.
Bayern w końcu objął prowadzenie w 59. minucie. Lewandowski strzelał głową na bramkę Tigres, Guzman zdołał odbić piłkę, lecz zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Pavarda. Francuz nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki.
Początkowo gol nie został uznany z powodu spalonego. Decyzję arbitra zmieniła dopiero analiza VAR. Kontrowersje jednak pozostały - piłka miała przecież kontakt z ręką polskiego napastnika.
Kilka minut później rzutu karnego domagali się gracze Tigres. Meksykanie sygnalizowali zagranie ręką jednego z piłkarzy Bayernu, lecz sędzia pozostał niewzruszony na ich protesty.
Lewandowski swojego gola nie strzelił. Polak opuścił boisko już w 74. minucie. Hansi Flick wpuścił za niego Choupo-Motinga.
Bayern był blisko podwyższenia prowadzenia w 81. minucie. Z dystansu uderzył Tolisso, a piłka po niefortunnej interwencji bramkarza Tigres zatrzymała się na słupku.
Dla Bayernu to drugie w historii zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata - poprzednio w tym turnieju triumfował w 2013 roku. Wygrana na mundialu w Katarze stanowi swoiste podsumowanie trwającej od czerwca serii sukcesów we wszystkich możliwych rozgrywkach. Drużyna Roberta Lewandowskiego od tego czasu wygrała Bundesligę, Puchar Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Niemiec, Superpuchar Europy i teraz KMŚ. Wcześniej w jednym cyklu sześć trofeów zdobyła jedynie Barcelona.
Więcej o niezwykłych osiągnięciach Bayernu piszemy TUTAJ. Z kolei Lewandowski na klubowym mundialu zdobył kolejną indywidualną nagrodą - przeczytacie na ten temat TUTAJ.
Marcin Karbowski11 Feb 2021 · 20:52