Bayern Monachium zabawił się z Freiburgiem. Pięć goli i deklasacja w wykonaniu mistrzów Niemiec [WIDEO]

Bayern Monachium w tym sezonie Bundesligi często zawodził, ale w niedzielny wieczór odniósł bardzo pewne zwycięstwo. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie dali najmniejszych szans Freiburgowi, wygrywając aż 5:0.
Mistrzowie Niemiec we wcześniejszych dziewięciu kolejkach Bundesligi odnieśli zaledwie cztery zwycięstwa. Tak słaby początek sezonu w Bundeslidze nie przytrafił im się od lat.
Choć przed tą serią gier Freiburg znajdował się wyżej od "Die Roten" w ligowej tabeli, to monachijczycy byli rzecz jasna zdecydowanymi faworytami niedzielnego starcia. I bardzo szybko to potwierdzili.
W 13. minucie gospodarze otworzyli wynik. Po akcji Daviesa i Sane Flekken obronił strzał tego ostatniego. Odbił jednak piłkę pod nogi Serge'a Gnabry'ego a reprezentantowi Niemiec pozostało dopełnienie formalności.
Z biegiem czasu przewaga Bayernu rosła. Efektem jeszcze przed przerwą był drugi gol. Tym razem Sane obsłużył będącego w polu karnym Choupo-Motinga, który bez problemu trafił do siatki.
Współpraca tej dwójki przyniosła efekt także na początku drugiej połowy. Tym razem to Sane wykorzystał podanie od Kameruńczyka. Chwilę wcześniej w innej sytuacji w słupek trafił Gnabry.
Bayern zwolnił tempo dopiero po czwartym golu, autorstwa Sadio Mane. Wówczas monachijczycy spuścili z tonu, ale i tak zdołali zadać jeszcze jeden cios, tym razem autorstwa Sabitzera.
Finalnie mistrzowie Niemiec wygrali 5:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Obecnie tracą cztery punkty do Unionu Berlin, który w niedzielę pokonał Borussię Dortmund. Więcej o tym ostatnim meczu pisaliśmy TUTAJ.
Maciej Pietrasik16 Oct 2022 · 21:19