Bayern. Niemieccy dziennikarze przejechali się po Robercie Lewandowskim. "Nie robi nic wybitnego"

Niemieccy dziennikarze przejechali się po Robercie Lewandowskim. "Nie robi nic wybitnego"
Joachim Bywaletz/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 18 maj 2022 | 10:44
Robert Lewandowski w ostatnich sezonach był największą gwiazdą Bundesligi. Niemieckie media zaczynają to jednak deprecjonować. Przykładem jest podcast, nagrany przez dziennikarzy "Die Zeit".
Olivier Fritsch i Fabian Scheler w długim nagraniu wypunktowali, dlaczego ich zdaniem to Polak straci na odejściu z Bayernu Monachium, a nie klub. Obaj uważają, że napastnik nie poradzi sobie równie dobrze w FC Barcelonie.
Dalsza część tekstu pod wideo
- On jest beneficjentem dominacji Bayernu i to jest też oznaka słabości Bundesligi. Bycie środkowym napastnikiem w Bayernie to jest wymarzona praca dla piłkarza - powiedzieli.
- Trzeba przyjrzeć się strzelanym przez Lewandowskiego bramkom i ocenić, ile jakości i specjalnych umiejętności było potrzebne w tych sytuacjach, by te gole zdobyć? W wielkich meczach Lewandowskiemu prawie nigdy nie zdarzają się spektakularne gole - dodali.
Choć Lewandowski przez wiele osób uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy świata, to obaj dziennikarze uważają inaczej. Wymieniają, w czym inni gracze są lepsi od Polaka.
- Benzema ma lepiej ułożoną nogę i jest lepszy technicznie, perfekcyjnie dogrywający. Messi i Ronaldo biją go rzutami wolnymi i podaniami na nos. Ekscytacja Lewandowskim jest oznaką słabości Bundesligi - stwierdzili.
- Swoje zaległości czy niedociągnięcia Lewandowski przesłaniał odrobiną sprytu. Potrafi wszystko bardzo dobrze, ale nie robi nic wybitnego - zakończyli
Źródło: Die Zeit/Sport.pl