Bayern pokazał Barcelonie miejsce w szeregu! Dwa gole Lewandowskiego, pewne zwycięstwo na Camp Nou [WIDEO]

Starcie Barcelony z Bayernem Monachium miało być hitem pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Presję tego meczu udźwignęli tylko Bawarczycy, którzy wygrali 3:0.
W 10. minucie doszło do pierwszego starcia Roberta Lewandowskiego z obrońcami Barcelony. Polak przyjął piłkę w polu karnym, ale dał się przepchnąć Ronaldowi Araujo.
W 19. minucie Leroy Sane doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym. Mocne uderzenie Niemca z trudem obronił Marc-Andre ter Stegen.
Bayern napierał, tworzył kolejne sytuacje i w końcu przełożyło się to na objęcie prowadzenie. W 34. minucie drogę do bramki ter Stegena znalazł Thomas Mueller. Po raz siódmy w karierze napastnik Bayernu strzelił gola w rywalizacji z Barceloną.
Po przerwie nadal to Bawarczycy byli stroną dominującą. W 52. minucie znakomitą akcję dwójkową przeprowadzili Robert Lewandowski i Leroy Sane. Strzał skrzydłowego nogą obronił ter Stegen.
Niedługo potem prowadzenie Bayernu podwyższył Robert Lewandowski. Polak dobił strzał Jamala Musiali, który odbił się od słupka.
Barcelona była dziś kompletnie bezradna. Podsumowaniem poczynań gospodarzy można nazwać reakcję Jordiego Alby po zmianie.
W 85. minucie Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania. Bayern wygrał 3:0.
Adam Kłos14 Sep 2021 · 22:49