Bayern pracuje nad transferem wielkiej gwiazdy! Jeśli go dopnie, pozwoli odejść Robertowi Lewandowskiemu

Bayern pracuje nad transferem wielkiej gwiazdy! Jeśli go dopnie, pozwoli odejść Robertowi Lewandowskiemu
Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 17:21
Bayern Monachium szuka następcy Roberta Lewandowskiego. Jak informuje "Sky Sports Deutschland", mistrzowie Niemiec pracują nad pozyskaniem Sadio Mane. Jeśli ta sztuka im się uda, pozwolą odejść Polakowi.
"Lewy" otwarcie przyznał, że już tego lata chce zmienić otoczenie. Chce grać w barwach FC Barcelony, która złożyła już Bayernowi pierwszą oficjalną ofertę za napastnika. Nie została ona jednak przyjęta.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jak informuje Florian Plettenberg ze "Sky Sports Deuschland", Polak ustalił już warunki indywidualnej umowy z "Blaugraną". Jego kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2025 roku.
Według niemieckiego dziennikarza Bayern zgodzi się na odejście gwiazdora, jeżeli znajdzie odpowiednie zastępstwo. Chce jednak sprowadzić nie jednego, a dwóch piłkarzy.
Pierwszym z nich ma być Sasa Kalajdzić z VfB Stuttgart. Oprócz niego "Die Roten" chcą kupić gwiazdę światowego formatu. Ma być nią Sadio Mane z Liverpoolu.
Senegalczyk jest podobno chętny na przenosiny do Bundesligi. Trwają rozmowy z jego agentami. Kluczowe dla powodzenia negocjacji mają być kolejne 3-4 tygodnie.
Piłkarza bardzo chce zarówno Julian Nagelsmann, jak i Hasan Salihamidzić. Bayern nie zamierza jednak wykładać przesadnie wielkich pieniędzy. Liczy, że będzie mógł zapłacić mniej niż 50 milionów euro.
Źródło: Sky Sports Deutschland