Bayern. Dublet Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze! Polak przekroczył barierę 600 bramek w karierze [WIDEO]

Philippe Ruiz/Pressfocus
Robert Lewandowski przekroczył kolejną granicę. W meczu z VfL Bochum 33-latek zdobył bramki nr 600 i 601 w zawodowej karierze.
"Lewy" znajduje się w doskonałej formie w bieżącym sezonie. Przed dzisiejszym meczem Polak mógł się pochwalić bilansem 35 trafień w 29 spotkaniach.
Tylko w pięciu dotychczasowych meczach ligowych Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Obrońcom Bochum nie udało się powstrzymać napastnika.
Dziś snajper Bayernu Monachium strzelił 25. gola w tym sezonie Bundesligi. Do siatki trafił w 9. minucie. Po efektownym przyjęciu piłki w polu karnym, pewnym strzałem wykończył akcję.
W 75. minucie Polak znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem oddał efektowny strzał z woleja. Był to gol na 2:4.
Lewandowski strzelił już 600 goli w seniorskiej karierze. Ponad połowa, bowiem 303 z nich padło w meczach Bundesligi.
W historycznej klasyfikacji "Lewy" zajmuje drugie miejsce. Więcej bramek w lidze niemieckiej zdobył jedynie Gerd Mueller z dorobkiem 365 trafień.
Ostatecznie Bayern przegrał dziś z Vfl Bochum 2:4. Podsumowanie meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Adam Kłos12 Feb 2022 · 15:44