Dwa gole Roberta Lewandowskiego nie wystarczyły! Beniaminek pokonał Bayern Monachium [WIDEO]

Philippe Ruiz / Press Focus
W 22. kolejce Bundesligi doszło do prawdziwej sensacji. Ekipa VfL Bochum wygrała z Bayernem Monachium 4:2.
Wynik spotkania w 9. minucie otworzył Robert Lewandowski. Była to bramka numer 600 w seniorskiej karierze polskiego snajpera.
Radość Bawarczyków nie trwała długo. Już po kwadransie było 1:1, bowiem Svena Ulreicha pokonał Christopher Antwi-Adjei. Po chwili Lewandowski chciał znów wyprowadzić Bayern na prowadzenie, ale został zablokowany w polu karnym.
W 37. minucie nieoczekiwanie Bochum zdobyło drugą bramkę. Jurgen Locadia wykorzystał rzut karny.
Bayern jeszcze nie pozbierał się po tym trafieniu, a już otrzymał trzeci cios. Tym razem Ulreicha pokonał Cristian Gamboa, który popisał się kapitalnym strzałem.
Do przerwy Bochum prowadziło 4:1. Na listę strzelców wpisał się Gerrit Holtmann. Po raz pierwszy od 1975 roku Bayern stracił cztery gole w pierwszej połowie meczu ligowego.
Julian Nagelsmann musiał reagować. Na drugą połowę nie wyszedł fatalnie spisujący się Dayot Upamecano. Francuza zmienił jego rodak, Corentin Tolisso.
Tuż po przerwie Patrick Osterhage trafił do siatki. Gol jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. Chwilę później anulowano także bramkę Antwi-Adjeiego. Bayern nadal popełniał juniorskie błędy w obronie.
W końcu mistrzowie Niemiec ruszyli do odrabiania strat. Strzały Niklasa Suele i Thomasa Muellera nie zdołały jednak zaskoczyć golkipera Bochum.
Na kwadrans przed końcem dublet skompletował Robert Lewandowski. Był to już jego 26. gol w tym sezonie ligowym.
Chwilę później "Lewy" huknął w poprzeczkę z rzutu wolnego. Bayern nie zdołał strzelić kolejnych goli. Bawarczycy oczywiście nadal są liderami ligowej tabeli. Przewaga nad Borussią Dortmund wynosi dziewięć punktów. Bochum awansowało na jedenastą lokatę.