Bayern rozpędza się w Bundeslidze. Hat-trick Roberta Lewandowskiego, Musiala z owacją na stojąco [WIDEO]

Bayern rozpędza się w Bundeslidze. Hat-trick Lewandowskiego, Musiala z owacją na stojąco [WIDEO]
Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 5:0 w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Bundesligi. Bramki dla mistrzów Niemiec zdobywali Thomas Mueller, Robert Lewandowski (trzy) oraz Jamal Musiala. Ten ostatni otrzymał od kibiców owację na stojąco.
W pierwszych dwóch kolejkach Bundesligi "Die Roten" nie zachwycili. Wygląda jednak na to, że drużyna prowadzona od tego sezonu przez Juliana Nagelsmanna zaczyna się rozpędzać.
W sobotnim starciu z Herthą Berlin nie trzeba było zbyt długo czekać na otwarcie wyniku. Już w szóstej minucie Alphonso Davies wyłożył piłkę Thomasowi Muellerowi, który pokonał Schwolowa.
Hertha nie potrafiła groźniej odpowiedzieć, a na domiar złego dla gości kontuzji doznał Stevan Jovetić. Bliski podwyższenia wyniku był za to Leon Goretzka, który minimalnie pomylił się po dośrodkowaniu Kimmicha.
W 35. minucie do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak początkowo uderzył piłką w poprzeczkę po dośrodkowaniu, ale przy dobitce był już bezbłędny. Sędziowie odgwizdali co prawda spalonego, lecz powtórki pokazały, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.
W drugiej części spotkania Bayern bardzo szybko wyprowadził kolejny cios. W 49. minucie w polu karnym świetnie zachował się Jamal Musiala, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Herthy.
Gdy młodzian został później zmieniony przez Leroya Sane, część kibiców zgotowała mu owację na stojąco. Jego zmiennik także pokazał się jednak z dobrej strony.
W 70. minucie skrzydłowy znalazł się bowiem w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wyłożył futbolówkę Robertowi Lewandowskiemu. Polak zdobył natomiast 300. bramkę w barwach Bayernu.
Gospodarze mieli jeszcze kilka klarownych sytuacji. Po jednej z nich "Lewy" skompletował hat-tricka. Po świetnym rozegraniu z rzutu rożnego był zupełnie niepilnowany tuż przed bramką rywali.
Ostatecznie Bayern wygrał 5:0 i w bardzo efektowny sposób dopisał do konta kolejne trzy punkty. Hertha wciąż czeka natomiast na pierwszą zdobycz w nowym sezonie.