Bayern roztrwonił dwubramkową przewagę! Rozczarowujący finisz sezonu mimo gola Lewandowskiego [WIDEO]

Philippe Ruiz / Xinhua / PressFocus
Bayern Monachium zaledwie zremisował z Wolfsburgiem 2:2 (2:1). Zaledwie, ponieważ podopieczni Juliana Nagelsmanna w zaskakującym stylu roztrwonili dwubramkową przewagę.
Bayern Monachium jest już pewny mistrzostwa Niemiec. Mimo tego nie wszyscy kibice "Die Roten" są zadowoleni z ostatnich tygodni w wykonaniu zawodników oraz klubowego zarządu.
Bawarczycy nie wygrali dwóch ostatnich meczów w lidze - przegrali z Mainz (1:3) oraz zremisowali ze Stuttgartem (2:2). Szansa na rehabilitację pojawiła się zatem w meczu z Wolfsburgiem, który był ostatnim przeciwnikiem Bayernu w tym sezonie Bundesligi.
Początkowo wszystko układało się po myśli podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Już w 17. minucie wynik starcia otworzył utalentowany Stanisic. Niedługo później prowadzenie udało się podwyższyć, bowiem gola strzelił niezawodny Robert Lewandowski (więcej TUTAJ).
Powyższe trafienie było 50. bramką, którą reprezentant Polski zdobył w tym sezonie. Jego dyspozycja nie uchroniła jednak Bayernu przed ostatecznym rozczarowaniem.
"Die Roten" ponownie zaprezentowali szokującą wręcz niefrasobliwość w defensywie. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił niepilnowany Max Kruse, który spokojnie wykorzystał dobre dogranie od Jonasa Winda.
Po zmianie stron Bayern dalej popełniał błędy i dalej narażał się na groźne ataki gospodarzy. Nie minęło 15 minut drugiej połowy i dublet skompletował Max Kruse, który tym razem skorzystał z dogrania od van de Vena.
Wynik spotkania nie uległ zmianie aż do końcowego gwizdka sędziego. Bayern Monachium zdobył mistrzostwo Niemiec, lecz sympatycy "Die Roten" z pewnością znajdą kolejne powody do utyskiwania na swój ukochany klub. Trudno się dziwić, wszak bliski rozstania z Bawarczykami jest Robert Lewandowski (więcej TUTAJ).
Wolfsburg natomiast zdołał dobrze zakończyć trudny dlań sezon. Ostatecznie "Wilki" zajęły 12. miejsce w Bundeslidze i w kolejnym sezonie mogą walczyć o powrót na miejsca gwarantujące udział w europejskich pucharach.
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 17:30