Bayern wygrał z Schalke. Gol i piękna asysta Lewandowskiego [WIDEO]

Generał Lewandowski. Gol i asysta... przewrotką. Bayern wygrał z Schalke [WIDEO]
schwarzdigital.com
Bayern Monachium wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (2:1) w meczu 21. kolejki Bundesligi.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie już w 12. minucie gry. Wówczas Robert Lewandowski wbiegł między dwóch obrońców, piłka odbiła się od Brumy i wpadła do bramki Schalke.
Gdy wydawało się, że gospodarze podwyższą prowadzenie, w 25. minucie zawodnicy Schalke zaskoczyli mistrzów Niemiec. Kutucu wykończył błyskawiczną kontrę i było 1:1.
Kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź ze strony Bayernu. Tym razem Lewandowski dostał świetną piłkę od Jamesa Rodrigueza i nie zmarnował dogodnej okazji. Było to trzynaste trafienie Polaka w tym sezonie Bundesligi.
Bawarczycy mogli mieć na koncie więcej goli, jednak z dobrej strony pokazał się Ralf Fahrmann. Niemiec był jednak bezradny w 57. minucie. Wówczas Lewandowski zdecydował się na uderzenie przewrotką, piłka trafiła na głowę Gnabry'ego, a ten bez problemu ustalił wynik spotkania na 3:1.
Podopieczni Niko Kovaca po czternastej wygranej w sezonie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, zmniejszając do pięciu punktów stratę do prowadzącej Borussii Dortmund. Drużyna z Zagłębia Ruhry doznała natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostała na trzynastej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz09 Feb 2019 · 20:21