Bayern bezlitosny dla HSV. Lewandowski ustrzelił hat-tricka i... zmarnował rzut karny! [VIDEO]

daykung/Shutterstock
Robert Lewandowski strzelił trzy gole dla Bayernu w meczu z HSV. Mistrzowie Niemiec wygrali 6:0.
Jeśli przedostatnia drużyna łudziła się, że może wyjechać z Monachium z punktami, to szybko musiała pożegnać się z tymi marzeniami. Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Franck Ribery. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Joshuy Kimmicha.
Kilka minut później Lewandowski strzelił drugiego gola. Do długiego podania Jerome'a Boatenga wystartował David Alaba, natychmiast zgrał do Polaka, który pewnie wykończył dogodną okazję.
Po zdobyciu trzech goli Bayern nieco spuścił z tonu, ale nieustannie zagrażał słabej obronie HSV. Wynik monachijczycy podwyższyli w 55. minucie, gdy efektownym strzałem lewą nogą popisał się Arjen Robben.
W 81. minucie kapitalny rajd przeprowadził Ribery. Francuz przedryblował trzech obrońców, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans Christianowi Mathenii.
W 86. minucie Lewandowski mógł ustrzelić hat-tricka. Polak podszedł do rzutu karnego, położył Mathenię na ziemi, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką!
Trzy minuty później Bayern dostał kolejny rzut karny. Do piłki znów podszedł Lewandowski i tym razem pewnie umieścił ją w bramce.