Bayern zmiażdżył rywali! Siedem goli na Allianz Arena, w tym jeden Lewandowskiego [WIDEO]

Philippe Ruiz / Press Focus
Bayern Monachium odniósł kolejne ligowe zwycięstwo. W sobotnie popołudnie "Die Roten" pokonali na własnym boisku VfL Bochum 7:0 (4:0).
Mecz w wyjściowej jedenastce gospodarzy rozpoczął Robert Lewandowski. Pierwszy kwadrans starcia na Allianz Arena miał jednak niespodziewany przebieg. To przyjezdni grali lepiej i byli bliżej zdobycie gola. Manuel Neuer jednak znakomicie spisywał się w bramce "Die Roten".
W 17. minucie padł pierwszy gol. Na listę strzelców wpisał się Sane. 25-latek uderzył z rzutu wolnego i zaskoczył Riemanna.
To podłamało przyjezdnych. Potem na boisku dominowali tylko piłkarze Bayernu. Przed przerwą wbili rywalom jeszcze trzy bramki. Stało się to po uderzeniach Kimmicha, Gnabry'ego oraz samobójczym trafieniu Lampropoulosa.
W 59. minucie Lewandowski mógł wpisać się na listę strzelców. Nie zdołał jednak przejąć piłki, którą chwilę wcześniej odbił Riemann po uderzeniu Sane.
Kilka chwil później "Lewy" już nie zwiódł. Z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Co ciekawe - w ten sposób pobił kolejny rekord.
Ostatecznie "Die Roten" rozbili rywali 7:0. W 65. minucie Kimmich ustrzelił dublet, a kilka chwil później dał o sobie znać Choupo-Moting, który na raty pokonał golkipera Bochum.
Bayern dzięki wygranej ma na swoim koncie 13 punktów. Kolejny mecz rozegra 24 września, gdy zmierzy się na wyjeździe z Greuther Fuerth.
Daniel Makarewicz18 Sep 2021 · 17:18