Bayern Monachium znów zaliczył wpadkę! Lewandowski pierwszy raz z opaską kapitańską

CosminIftode/Shutterstock
Eintracht Frankfurt zremisował z Borussią Dortmund 1:1, a Bayer Leverkusen pokonał Bayern Monachium 3:1 w meczach 20. kolejki Bundesligi.
Borussia objęła prowadzenie we Frankfurcie w 22. minucie. W pole karne z piłką wbiegł Raphael Guerreiro, który zagrał do Marco Reusa, a ten spokojnie wykończył całą akcję.
Gospodarze doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą. W 36. minucie Luka Jović trafił do siatki po dośrodkowaniu Danny'ego da Costy. Więcej goli na Commerzbank-Arena już nie było. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.
Z potknięcia lidera nie skorzystał Bayern Monachium, który przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3. "Bawarczycy" do przerwy prowadzili po trafieniu Leona Goretzki, który trafił głową.
W drugiej połowie "Aptekarze" odwrócili losy meczu. Wyrównał w 53. minucie Leon Bailey po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Dziesięć minut później gola na 2:1 strzelił Kevin Volland, wykorzystując sytuację sam na sam. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 87. minucie Lucas Alario.
W zespole gości 90 minut rozegrał Robert Lewandowski. Polak trafił do bramki tuż przed przerwą, ale sędzia po analizie VAR uznał, że na wcześniejszym etapie akcji był spalony. W końcówce meczu polski napastnik założył opaskę kapitana Bayernu.
W tabeli Bundesligi Borussia Dortmund jest pierwsza z dorobkiem 49 punktów. Drugi Bayern ma siedem puntów mniej.