Bednarek nie powstrzymał City! Zespół Guardioli w końcu wygrywa

Vlad1988/Shutterstock
W 20. kolejce Premier League Manchester City wygrał na wyjeździe z Southampton FC 3:1. W zespole "Świętych" całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.
Podopieczni Josepa Guardioli po dwóch kolejnych porażkach, by zachować jeszcze szansę na mistrzowski tytuł, nie mogli pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów. Goście od razu ruszyli zatem do ataku i po dziesięciu minutach objęli prowadzenie. Na prawej stronie Riyad Mahrez zagrał do Bernardo Silvy, który dośrodkował w pole karne, a całą akcję wykończył David Silva.
W 37. minucie "Święci" zdołali jednak wyrównać. Oleksandr Zinchenko stracił piłkę na rzecz Pierre'a-Emila Hojbjerga, który wbiegł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę.
Końcówka pierwszej połowy należała już do "The Citizens". Najpierw James Ward-Prowse po niefortunnej interwencji wpakował piłkę do własnej bramki, a po chwili Zinchenko dośrodkował w pole karne, gdzie skutecznie głową strzelał Sergio Aguero.
Po przerwie wynik już się nie zmienił. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Hojbjerg.
W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek. Dla Polaka był to siódmy występ w sezonie. Został po raz trzeci ukarany żółtą kartką.
W tabeli Premier League Manchester City awansował na pozycję wicelidera. Ma na koncie 47 punktów, o siedem mniej niż prowadzący Liverpool FC. Southampton FC z kolei zajmuje natomiast siedemnaste miejsce z dorobkiem 15 punktów.