Bednarek wrócił do gry, ale Southampton znów bez punktów

Ingy The Wingy, wikicommons
W 16. kolejce Premier League Cardiff City wygrało u siebie z Southampton FC 1:0. W zespole gości do gry wrócił Jan Bednarek.
Nowy trener Southampton FC Ralph Hasenhuttl od pierwszej minuty postawił na Jana Bednarka. Dla Polaka był to pierwszy ligowy występ od 7 października. Stoper nie pomógł jednak swojej drużynie w przerwaniu fatalnej passy.
"Święci" nie potrafią wygrać w lidze od dwunastu kolejek. O dziewiątej porażce przesądził gol Calluma Patersona. Fatalny błąd popełnił stoper Jannik Vestergaard.
Po wygranej Cardiff awansowało na czternaste miejsce z dorobkiem 14 punków. Southampton jest dziewiętnaste, ma na koncie 9 punktów.
W lepszym nastroju był inny reprezentant Polski Łukasz Fabiański, którego West Ham United wygrał u siebie z Crystal Palace 3:2. Golkiper rozegrał cały mecz. "Młoty" przesunęły się na 10. pozycję w tabeli.