Będzie baraż o utrzymanie w Serie A! Niesamowita historia z udziałem "polskiej" drużyny [WIDEO]

Phs Agency/Pressfocus
Spezia wciąż nie jest pewna utrzymania w Serie A. Zespół Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy, Przemysława Wiśniewskiego i Szymona Żurkowskiego przegrał 1:2 z AS Romą, przez co będzie musiał zagrać w barażu o uniknięcie spadku do drugiej ligi.
Spezia przed pierwszym gwizdkiem znajdowała się w strefie spadkowej. Zespół ten szybko zatem zabrał się do pracy na Stadio Olimpico.
Już w 6. minucie Mile Svilar musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Dimitrios Nikolaou, któremu asystował Mehdi Bourabia.
Roma ruszyła do odrabiania strat. Stephan El Shaarawy był bliski zdobycia bramki wyrównującej, jednak trafił jedynie w poprzeczkę. W 23. minucie Jeroen Zoet obronił strzał Andrei Belottiego.
Jeszcze przed przerwą Nicola Zalewski doprowadził do remisu. Reprezentant Polski trafił do siatki po centrostrzale.
Tuż po przerwie Arkadiusz Reca podłączył się do ataku i oddał mocne uderzenie. Piłkę po uderzeniu wahadłowego Spezii odbił dobrze ustawiony Svilar.
W 64. minucie zadrżały serca kibiców Spezii. Paulo Dybala doszedł do dobrej sytuacji, ale minimalnie chybił. Później niecelny strzał oddał jeszcze Lorenzo Pellegrini.
W 89. minucie Dybala strzelił gola na wagę zwycięstwa AS Romy. Argentyńczyk pewnie wykorzystał rzut karny.
Mecz zakończył się triumfem Romy 2:1. Tym samym Spezia po 38 kolejkach ma na koncie 31 punktów, tyle samo, co Hellas. O utrzymaniu zdecyduje mecz barażowy. Decydujące starcie Spezii z Hellasem zostanie rozegrane 11 czerwca na neutralnym terenie.
Milan - Hellas
W drugim meczu o utrzymanie Hellas Werona przegrał 1:3 z AC Milanem. Po pierwszej połowie tego meczu "Rossoneri" prowadzili 1:0, dzięki bramce Oliviera Giroud z rzutu karnego.
W 64. minucie Cyril Ngonge powinien doprowadzić do remisu. Belgijski napastnik zmarnował jednak dobrą okazję. Francuskiego bramkarza pokonał za to Davide Faraoni. Włoch wykorzystał asystę Darko Lazovicia i trafił na 1:1.
Radość gości z Werony nie trwała długo, ponieważ w 85. minucie Rafael Leao zdobył drugą bramkę dla Milanu. W doliczonym czasie Portugalczyk skompletował dublet.
W trakcie spotkania doszło jeszcze do oficjalnego pożegnania Zlatana Ibrahimovicia. Szwed nie przedłuży wygasającej umowy i odejdzie z Milanu. Po spotkaniu napastnik ogłosił, że kończy zawodową karierę, o czym więcej TUTAJ.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 23:08